Liberec obral Boleslav o všechny body! Vítkovice si zastřílely

Superligový souboj Liberce a Boleslavi | foto: FBC Liberec

O první adventní neděli se v Livesport Superlize odehrála čtyři utkání. Bleci nejprve vyzvali Vítkovice, Liberec soupeřil s Boleslaví, BUTCHIS s FBC Ostravou a Bohemka vyjela na půdu Karlových Varů.

BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:11 (2:4, 0:5, 2:2)

Úvod zápasu vyšel lépe florbalistům Black Angels, kteří se po trefách Buriana a Čáslavy dostali do brzkého vedení 2:0. Od deváté minuty se ale do sedla dostali ostravští rytíři, kteří svého soupeře sestřelili devíti trefami v řadě a na konci druhé třetiny tak vedli již 9:2. Domácí se pak snažili s výsledkem ještě něco udělat, proti rozjetému vítkovickému vlaku už toho ale moc nesvedli a z domácího utkání tak odchází s porážkou 4:11. Za Black Angels si nejvíce bodů připsal Matouš Burian (2+1), který byl také vyhlášenou hvězdou utkání. Za Vítkovice řádil Jan Šebesta, jenž se dvakrát prosadil a dvakrát u branky asistoval.

Branky: 6. Burian, 7. Čáslava, 50. Burian, 54. Fryš - 9. Zubek, 9. Šmíd, 11. Šebesta, 18. M. Gattnar, 23. R. Gattnar, 27. Hájek, 39. Zubek, 40. Šebesta, 40. Palčinský, 43. Fukala, 49. Šmíd. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. Zásahy brankářů: Ondřej Matiášek 9, Marek Netopilík 6 - Lukáš Souček 10. | MATCH CENTER | OHLASY

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal MB 9:8 (3:3, 4:0, 2:5)

Souboj Liberce a Mladé Boleslavi byl pro diváky jistě velmi atraktivní, neboť se v něm ve vedení střídaly oba celky. Jako první se prosadili domácí florbalisté, pak ale Boleslav utekla do vedení a otěže zápasu se celou třetinu přenášely z jedné strany na druhou. Na začátku druhé periody na tabuli svítilo nerozhodné skóre 3:3, pak se ale Liberec rozjel a pěti góly v řadě vytvořil velmi zajímavé skóre 8:3. To mu nakonec i přes velkou snahu hostujících stačilo k celkovému vítězství, neboť utkání skončilo za stavu 9:8 pro Liberec. Šestý celek superligové tabulky tak proti tomu třetímu bere velmi důležité body a stoupá v tabulce.

Branky: 6. Wiener, 15. Faksa, 17. Wiener, 24. Kopecký, 30. Rozkovec, 31. Wiener, 32. Kopecký, 41. Wiener, 45. Wiener - 8. Bergman, 12. Delong, 20. Gašparík, 44. Punčochář, 49. Gruber, 51. Tomašík, 54.  Tomašík, 57. Suchánek. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 120. Zásahy brankářů: Petr Chlad 23 - Lukáš Bauer 9, Tomáš Týc 1. | MATCH CENTER | OHLASY

BUTCHIS - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)

Ostravské FBC mělo duel proti nováčkovi soutěže dlouhou dobu pod kontrolou, za stavu 5:1 ale BUTCHIS zahrozili a dvěma brankami se dostali do nebezpečné blízkosti ve skóre. Hostující si však dobře rozehraný zápas utéct nenechali a pojistkou v podobě dvou gólů Daniela Chatrného utekli do náskoku 7:3. Ten se nakonec stal rozhodujícím a Ostrava tak bere tři body do tabulky.

Branky: 26. Vondruška, 44. Petráň, 48. Kalina - 1. Herblich, 7. Němec, 24.  Herblich, 25. Šulc, 33. Bräuer, 49. Chatrný, 52. Chatrný. Rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 99. Zásahy brankářů: Eduard Vladař 17 - Jan Binder 19. | MATCH CENTER

FB Hurrican Karlovy Vary - FbŠ Bohemians 7:13 (2:5, 5:5, 0:3)

Bohemians do toho od začátku šlápli a proti Karlovým Varům vedli již po deseti minutách o tři góly. První a druhá třetina se navíc staly velkou přetahovanou a diváci se tak dočkali dohromady sedmnácti branek. Za stavu 10:7 pro Bohemku na konci druhé periody to vypadalo na velké drama, pražský celek ale nepřipustil komplikace a z Varů si odváží výhru 13:7.

Branky: 14. Strachota, 15. Zahraj, 21. Péc, 29. Klápa, 35. Hozman, 37. Klápa, 40. Hozman - 4. Batkovič, 5. Gajdoš, 11. Kvasnica, 15. Batkovič, 17. Buršík, 23. Gajdoš, 25. Šebek, 30. Kawulok, 31. Gajdoš, 40. Bílek, 51. Malič, 59. Buršík, 60.  Kawulok. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 159. Zásahy brankářů: Adam Draslar 24 - Daniel Műck 17. | MATCH CENTER