• 59 58:42
    12:2
    (Beránková)

Vítkovice zvládly přestřelku, Olomouc urvala místo v play-off

Florbalistky Vítkovic při gólové oslavě v rámci utkání Extraligy žen s Bohemians | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

První utkání sobotního programu dopadlo úspěšně pro lídryně Extraligy žen. V 19. kole soutěže uspěly Vítkovice nad Bohemians, i když musely v úvodní třetině dotahovat ztrátu dvou gólů. V dalších zápasech Bulldogs uspěly nad Mladou Boleslaví, byť po první části hrály nerozhodně 1:1, či FBC Ostrava s osmi trefami. Dvouciferný příděl zaznamenaly Střešovice a postavení v pásmu play-off si pojistila Olomouc.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 10:7 (3:3, 5:0, 2:4)

Florbalistky Bohemians měly lepší vstup do utkání, když po necelých deseti minutách vedly o dvě branky. Vítkovice však postupně ztrátu smazaly a vytvořily si přesvědčivé vedení. Pražanky ho zmírnily až v poslední fázi duelu, nicméně ani to na vítězství domácích nic nezměnilo. Pro družstvo z Ostravy šlo o dvacátou výhru v řadě a prodloužila se jeho dosavadní neporazitelnost.

Branky: 1. Maroszová, 14. Trošková, 17. Husková, 21. Šponiarová, 22. Maroszová, 26. Šponiarová, 27. Maroszová, 40. Lenfeldová, 47. Maroszová, 50. Maroszová – 4. Mezerová, 6. Siňorová, 9. Strnadová, 47. Strnadová, 53. Vaníčková, 58. Vaníčková, 59. Vaníčková. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváků: 52. Zásahy brankářek: Krištofová 7 – Karli 27.  MATCH CENTER

Bulldogs Brno – MITEL Florbalová akademie MB 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Buldočky šly do měření sil jako papírové favoritky, po dvaceti minutách ale platil nerozhodný stav. Situace se změnila až v dalším průběhu zápasu, kdy Brňanky odskočily na komfortní rozdíl 5:1. Podobu výsledku značně ovlivnila Anna Brucháčková dvěma brankami a jednou asistencí. Bulldogs tak posílily své postavení na páté příčce.

Branky: 10. Žáková, 23. E. Brucháčková, 27. Machálková, 46. A. Brucháčková, 53. A. Brucháčková – 17. Zittová. Rozhodčí: Fuciman – Urbánek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváků: 82. Zásahy brankářek: Marková 9 – Klementová 31. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE Tigers Start98 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)

Počtvrté za sebou zvítězila Ostrava, když obstála v souboji se Startem98. Jako první se přitom střelecky prosadily právě Pražanky zásluhou Markéty Baťkové, avšak FBC výsledek převrátilo. Obzvláště vydařená byla třetí třetina, během níž domácí hráčky daly pět gólů a vyšplhaly se až k výhře 8:2. Dvakrát se střelecky prosadila Michaela Mlejnková, tříbodový souboj pak má za sebou Paulína Hudáková (1+2).

Branky: 18. Hurníková, 28. Mlejnková, 31. Zagórska, 44. K. Hudáková, 46. P. Hudáková, 51. Mlejnková, 56. Feiková, 60. Rybičková – 10. Baťková, 53. Pěnkavová. Rozhodčí: Gavlas – Petřík. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváků: 58. Zásahy brankářek: Tomšová 18 – Janglová 36. MATCH CENTER

FBS Olomouc – Finance Novák FBK Jičín 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)

Místo mezi nejlepší osmičkou potvrdila Olomouc, která tři kola před koncem základní části drží náskok deseti bodů na devátou příčku. Krok k důležité výhře udělaly hanácké hráčky ve druhé části, kterou rozsekly třemi brankami během necelých čtyř minut. Hattrick nastřílela Lucie Cholinská, bilancí 2+0 ji doplnila Gabriela Vaculová.

Branky: 1. Cholinská, 2. Vaculová, 23. Cholinská, 27. Hubáčková, 27. Vaculová, 50. Pešavová, 53. Cholinská – 10. Žůrková, 12. Preisslerová, 33. Žůrková. Rozhodčí: Lišková – Zamazalová. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváků: 106. Zásahy brankářek: Dlouhá 14 – Vokatá 22. MATCH CENTER

PSN Tatran Střešovice – Crazy girls FBC Liberec 12:2 (4:0, 3:2, 5:0)

Čtvrtý Tatran stíhá třetí Ostravu, s níž má úplně stejný bodový zisk. Tentokrát se Střešovice udržely svým rivalkám v patách díky výhře nad Libercem, která dostala jednoznačnou podobu 12:2. Rozdílovou florbalistkou na domácí straně byla Kateřina Seemannová, jež mimo čtyři góly stačila přidat ještě jednu asistenci.

Branky: 3. Beránková, 5. Seemannová, 14. Kabelková, 14. Korbelářová, 30. Seemannová, 35. Želízková, 40. Korbelářová, 48. Ježdíková, 52. Stůjová, 54. Seemannová, 55. Vernerová, 59. Seemannová – 23. Valešová, 33. Nováková. Rozhodčí: Hejnová – Kostinek. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 64. Zásahy brankářek: Drbalová 13, Antalová 2 – Malkusová 16. MATCH CENTER