• 61 60:34
    3:4
    (Bauer)

Chodov přečkal klinickou smrt, poté uspěl v prodloužení

Chodov při vítězství v televizním utkání Livesport Superligy nad TJ Sokol Královské Vinohrady | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Stačilo pár centimetrů a florbalisté Chodova mohli být bez jediného bodu. V televizním utkání Livesport Superligy na ČT Sport však Královské Vinohrady neproměnily velkou šanci jen chvilku před koncem, načež soupeř rozhodl v prodloužení. Bilancí 2+1 se blýskl Mikuláš Komárek, čímž předčil i dvě vydařená trestná střílení domácích.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4p (0:0, 2:3, 1:0 – 0:1)

Oba týmy si vytvořily v první třetině některé solidní šance, nicméně ke gólu jim vždy kousek chyběl. Papírový favorit z Jižního Města tak držel s Královskými Vinohrady po dvaceti minutách nerozhodný stav 0:0.

Hosté se přece jen dočkali ve 27. minutě, kdy skóre otevřel Mikuláš Komárek. Náskok Chodova ovšem i velmi rychle zmizel, jelikož SKV trvalo pouhých 21 sekund, než odpověděly trefou na 1:1. K tomu netrvalo dlouho a Vinohrady přidaly i vedoucí branku z trestného střílení. Do pauzy se ale role obrátily a lépe na tom byl znovu Chodov.

Ve třetí části ještě přišlo drama. Mírný náskok Chodovu totiž nevydržel a remízu vrátil SKV Jan Procházka, který perfektně proměnil další trestné střílení domácích na prahu závěrečné pětiminutovky. A právě tento moment znamenal, že utkání dospělo až k vyhecovanému prodloužení. Jen krátce před koncem přitom domácí mohli rozhodnout, nicméně Karel Hodík s Jiřím Bauerem zacpali mezeru na brankové čáře.

Chodov se po dramatickém závěru základní hrací doby vrhl do prodloužení aktivně. Proto ani nebylo potřeba dlouhého čekání, než padl rozhodující gól. Ještě v úvodní minutě nastaveného času ukončil duel Komárek, jenž celkově v utkání měl dvě trefy a asistenci.

Tým z Jižního Města si tak pojistil umístění v horní šestce Livesport Superligy, zatímco Vinohrady ztrácí čtyři body na osmifinále play-off.

Branky: 27. Švejda, 29. Klápa, 55. Procházka – 27. Komárek, 35. Vošta, 38. Ondrušek, 61. Komárek. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:0, navíc Plíhal (CHO) osobní trest. Využití: 0:0. Diváků: 207. Zásahy brankářů: Křepelka 19 – Hodík 20. MATCH CENTER