• 59 58:26
    6:11
    (Meliš)

Sedmnáctkrát bez porážky, Tatran uspěl v liberecké přestřelce

Osobní souboj ze zápasu Tatranu Střešovice s FBC Liberec | foto: Tatran Střešovice

Už sedmnáctou výhru ze sedmnácti zápasů získali florbalisté Tatranu Střešovice. Dohrávku Livesport Superligy v Liberci rozjeli zprvu celkem dominantně, ale ve třetí části se rozhořela až nečekaná přestřelka. Severočeši však duel už na svoji stranu nezlomili.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 6:11 (0:3, 1:3, 5:5)

Tatran naskočil do utkání aktivně, což se ukázalo i ve skóre. V první desetiminutovce se hosté trefili hned dvakrát a nenechávali Liberci žádný prostor navíc. Teprve ke konci dějství se naskytly Severočechům dvě zajímavější šance, nicméně gól do šatny vstřelily Střešovice a nadále kontrolovaly hru za slibného vedení 3:0.

Aktivní tempo si Střešovice udržely také po přestávce, kdy se propracovaly až k pětibrankovému rozdílu. Stav se pokusil korigovat aspoň Šimon Stránský snížením na 1:5, nicméně Tatran prakticky okamžitě znovu skóroval díky Ondřeji Němečkovi. Hostující kapitán tím zaznamenal svůj druhý gól v zápase a přiblížil Pražany k úspěchu.

Ve třetí třetině se rozjela přestřelka, při níž se oba týmy střídaly v brankových akcích. Například jenom mezi 52. a 55. minutou padly hned čtyři trefy. Liberecké manko už ale bylo natolik výrazné, že Tatran o vítězství nepřišel. Vyhrál tak posedmnácté v řadě a zvýšil svůj náskok na čele Livesport Superligy. Mladá Boleslav z druhé příčky momentálně ztrácí na Střešovice již deset bodů.

Co se týče dalších statistik, hattrickem si vysloužil ocenění pro hráče zápasu David Šimek. Tři branky nastřílel i jeho spoluhráč Tomáš Hanák, přičemž bilancí 0+3 zazářil Marek Beneš. Za Liberec vyčníval kromě Stránského ještě Filip Smutný (oba 2+2).

Branky: 36. Stránský, 41. Stránský, 48. Světlík, 53. Janeček, 55. Smutný, 58. Smutný – 4. Němeček, 10. Hanák, 19. Šimek, 24.Čermák, 28. Šimek, 37. Němeček, 41. Šimek, 43. Hanák, 52. Hanák, 53. Šindelář, 59. Šindelář. Rozhodčí: Gavlas –Hála. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 162. Zásahy brankářů: Műck 22 – Kříž 14. MATCH CENTER