Start98 srovnal sérii, Peřka vystřelil v nájezdech bod Torpedu

Barážový souboj Startu98 a Náchoda | foto: Florbal Náchod

Také v neděli pokračovaly v elitních ligách barážové série a stejně jako u nejvyšší soutěže je i v rámci 1. ligy mužů po tomto víkendu vyrovnáno.

FAT PIPE Start98 - Florbal Primátor Náchod 5:4p (2:2, 2:1, 0:1, 1:0) | Stav série: 1:1

Podobně jako první barážový souboj těchto soupeřů i tento probíhal poměrně divoce a v první třetině padly hned čtyři branky. Na úvodní vedení domácích zareagoval Náchod otočkou na 2:1, pak se ale znovu do náskoku dostal Start98 a v polovině základní hrací doby byl stav vyrovnaný 3:3. Podobný průběh měl také zbytek základní hrací doby, který vítěze nepřinesl a po prodloužení nakonec srovnávací bod získal Start98. Za ten rozhodl v 68. minutě Matěj Jambor, který si v zápase připsal hned čtyři branky.

Branky: 2. Jambor, 10. Kulík, 27. Jambor, 35. Jambor, 68. Jambor - 6. Čáp, 9. Prause, 28. Mikšovský, 50. Macháček. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 85. Zásahy brankářů: Tadeáš Hendlinger 28 - Vlastimil Skalický 33. | MATCH CENTER

ASK Orka Čelákovice - Torpedo Havířov 5:6sn (0:4, 2:0, 3:1, 0:0) | Stav série: 1:1

Torpedo rozehrálo druhý duel s Čelákovicemi skvěle a po první třetině vedlo hned o čtyři branky. Ty navíc zařídil téměř jediný hráč, kterým byl autor hattricku Adam Feber. Havířovský celek ale poté značně polevil a Čelákovice se tak čtyřmi brankami v řadě vrátily do utkání. V 57. minutě navíc díky trefě Jakuba Čápa dokonce vedly 5:4, Torpedo ale last-minute gólem v čase 59:47 srovnalo na 5:5. V následných samostatných nájezdech rozhodl Vojtěch Peřka, který svým gólem zařídil Havířovu výhru a srovnání série.

Branky: 28. Němeček, 38. Němeček, 45. Richtr, 54. Goll, 57. Čáp - 4. Holeš, 5. Feber, 13. Feber, 17. Feber, 60. Vlach, N Peřka. Rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. Diváci: 45. Zásahy brankářů: Vojtěch Žáček 28 - Vojtěch Vilím 35. | MATCH CENTER