Obrovský skalp pro Kovaříka, prodloužení v Lípě a trápení Sparty. V extralize zářil Tatran

Radost gólmana Bohemians Miroslava Kovaříka po vítězství nad Tatranem | foto: Tatran Střešovice

Start superligové sezony 2024/25 přinesl šestici víkendových zápasů, v nichž došlo na velká překvapení i vyrovnané bitvy. Jako první si BA Sokoli Pardubice poradili s Karlovými Vary, které porazili 6:3. Velký šok si pro diváky nachystali klokani z Bohemians, kteří ve výjezdním utkání skolili mistra z Tatranu rozdílem tří branek. Liberec nedal šanci nováčkovi z Kladna a Boleslav si díky povedené třetí třetině poradila s Chodovem. Vyrovnané utkání svedli florbalisté Lípy a FBC Ostravy, z něhož v prodloužení vzešel vítěz na domácí straně a Sparta měla co dělat s Královskými Vinohrady. V ČEZ Extralize došlo na tři utkání, v nichž si Střešovice vyšláply na Chodovačky, ostravské FBC rozdrtilo Olomouc v televizním utkání a Bohemka porazila Židenice.

LIVESPORT SUPERLIGA
BA SOKOLI Pardubice - Florbal Vary 6:3 (4:0, 0:0, 2:3)
ESA logistika Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)
Kanonýři Kladno - FBC Liberec 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
FBC Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5p (0:2, 4:1, 1:2 – 1:0)
Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)
ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:2, 2:0, 0:0)
1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno (odloženo)

ČEZ EXTRALIGA
Logisteed Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:4pn (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0)
BOHEMSCA FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:7 (0:0, 0:4, 2:3)
FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 8:2 (4:2, 1:0, 3:0)
Crazy Girls FBC Liberec - FBC Intevo Třinec (odloženo)