Vítkovice ovládly derby! Ostravu k ničemu nepustily

Ostravský souboj Vítkovic a FBC | foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice

V úterý se v ČEZ Extralize odehrálo důležité ostravské derby, které určilo přibližné uspořádání top trojice extraligové tabulky.

1.SC TEMPISH Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Vítkovice nastoupily do ostravského derby velmi dobře a již po třech minutách se radovaly z úvodní trefy Elišky Willmannové. FBC Ostrava pak sice srovnala na 1:1, domácí se ale vzápětí znovu vrátily do vedení a to postupně navyšovaly i ve druhé periodě. Postupným výkonem a dvěma trefami v každé třetině si rytířky dokráčely pro jasnou výhru v městském derby, která pro ně navíc znamená potvrzenou první pozici v extraligové tabulce. Naopak ostravské FBC zůstává po této prohře třetí a bude muset počkat na víkendový výsledek zápasu mezi Vítkovicemi a Chodovem.

Branky: 4. Willmannová, 17. Matýsková, 24. Kubečková, 25. Kubečková, 43. Seevaldová, 54. Husková - 14. Káčová. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 295. Zásahy brankářek: Nikola Příleská 18 - Veronika Tomšová 19. | MATCH CENTER