Otrokovice a Hattrick si zastřílely, Liberec čekají Budějovice

Pohárová radost Otrokovic | foto: Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Vrcholová část Poháru Českého florbalu mužů pokračovala dvěma čtvrtečními zápasy.

Ve čtvrtek si vysokou výhru vystřelily Otrokovice, které se proti TROOPERS prosadily hned dvanáctkrát. Pantheři měli zápas pod kontrolou zejména díky šestibodovému příspěvku Ladislava Gála, který vstřelil pět branek a na jednu nahrával. Hattrick se podařilo zkompletovat také Vlastimilu Červenkovi, který Otrokovicím pomohl pěti kanadskými body.

Ve druhém utkání vrcholové části poháru si vítězství 9:6 zajistil brněnský Hattrick, který porazil Znojmo. Duel se lámal ve druhé třetině, v níž se Brno sice dostalo do vedení 5:1, ale Znojmo jej brzy dohnalo na kontaktní rozdíl. V 50. minutě bylo skóre vyrovnané na 5:5, pak ale přišly čtyři brněnské zásahy a bylo rozhodnuto.

Vrcholová část pokračuje také v pátek, kdy se Budějovice utkají s Libercem.

Výsledky vrcholové části Poháru Českého florbalu

Čtvrtek 29. srpna

Goldea PANTHERS OTROKOVICE - TROOPERS 12:4 (3:1, 5:2, 4:1)

Branky: 1. Červenka, 4. Gál, 13. Gál, 24. Gál, 29. Červenka, 34. Vykopal, 35. Máček, 37. Gál, 48. Červenka, 52. Šeďa, 57. Stránský, 59. Gál - 7. Zouhar, 35. Jirásek, 38. Jelínek, 49. Lažek. Rozhodčí: Petr Števček - Radek Števček. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 163. Zásahy brankářů: Alexandr Pujin 12 - Filip Dvořák 21.

FBŠ Hattrick Brno - TJ Znojmo 9:6 (1:0, 4:4, 4:2)

Branky: 6. Malec, 26. Vodica, 29. Gryc, 30. Bednář, 31. Slezák, 51. Procházka, 55. Vodica, 59. Vlach, 60. Vlach - 26. Vavřina, 34. Vavřina, 36. Mašek, 36. Jelínek, 50. Vavřina, 60. Přibil. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 3 + Matěj Bednář OS:2. Využití: 1:1. Diváci: 80. Zásahy brankářů: Miroslav Steiger 7, Ondřej Kolajta 8 - Adam Lysák 12.