Češi se snažili, náskok Švédů ale nedotáhli

Česko v souboji se Švédskem na EFT 2024 | foto: Matěj Pašek

Mužská reprezentace zahájila turnaj Euro Floorball Tour ve švýcarském Winterthuru napínavým zápasem proti Švédsku.

V rámci úvodního utkání Česka na EFT 2024 došlo na velký milník. Matěj Jendrišák totiž nastoupil k 133. utkání za mužskou reprezentaci a překonal tak rekord Tomáše Sladkého (132) v počtu reprezentačních startů. Ještě před zápasem mu tak byla v rámci malého ceremoniálu předána pamětní deska.

A jako oslavu si Jendrišák přichystal velmi povedenou akci hned při svém prvním pobytu na hřišti, po které zazvonila švédská tyč. I přes tento povedený start ale Čechům začala první třetina utíkat po trefě švédského útočníka Malte Lundmarka, který zakončoval do prázdné brány. Povzbuzeni vstřeleným gólem se totiž Švédové dostali do tlaku a v přesilové hře zvýšil parádní ránou příklepem Sjögren.

Stejný hráč pak skóroval také ve druhé třetině, kdy vybojoval míček po nepovedené přihrávce Ondřeje Němečka, a Švédsko tak vedlo již 3:0. Ve 34. minutě naštěstí zažehnal katastrofu Josef Rýpar, který proměnil nařízené trestné střílení a dostal tak Čechy na dostřel. Vzápětí na něj navázal také Tomáš Hanák, který využil skvělé přihrávky českého kapitána a dostal tak národní tým na kontakt.

Vše se rozhodovalo ve třetí třetině, v níž Češi pomalu utahovali šrouby a přibližovali se ke srovnání. To ale nakonec po sérii skvělých zákroků švédského brankáře nepřišlo a národní tým tak odchází z prvního zápasu na EFT 2024 těsně poražen.

Švédsko - Česko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 5. Lundmark, 15. Sjögren, 27. Sjögren - 34. Rýpar, 36. Hanák. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Jon Hedlund - Tomáš Jurco -. | MATCH CENTER

Sestava Česka: Jurco (Bauer) - Němeček, Krbec, Suchánek, Kisugite, Meliš, Zouzal - Havlas, D. Beneš, Hanák - Rýpar, Langer, Forman - Besta, Jendrišák, Gattnar - Kreysa, Delong, Šindler.